İpek Kirpik Workshop

Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.
İpek Kirpik Workshop

İpek kirpik, kirpiklerini olduğundan daha dolgun ve uzun göstermek isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettikleri ve aynı zamanda da sonuçtan memnun kaldıkları estetik bir uygulama olma özelliği taşımaktadır. Genellikle kirpikleri seyrek, ince ya da açık renkli olan bireylerin başvurmuş olduğu bu yöntem; yalnızca bu kişilere değil ipek kirpik yaptırmak isteyen herkese uygulanmaktadır. Bu işlem, uygulamanın gerçekleştirileceği kişinin kendi kirpiklerine özel medikal yapıştırıcıların da yardımı ile ipek kirpik takılması sonucunda gerçekleştirilmektedir. İşlem sonrasında ise kişinin hem daha dolgun hem daha uzun bir kirpik görüntüsüne kavuşması sağlanmaktadır. Uygulama sonrasında kişiler, takılan bu kirpikleri yaklaşık 2 ila 3 ay gibi bir süre boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilmektedirler. Kurumumuz bünyesinde eğitim faaliyetlerini özenle ve bir o kadar da başarılı bir şekilde yürütmüş bulunduğumuz ipek kirpik workshopları ise siz değerli üyelerimizin edindikleri teorik bilgileri uygulamalı olacak şekilde gerçekleştirme ve aynı zamanda da deneyimleme fırsatını elde etmesinde etkin bir rol oynamaktadır. Bu sayede işlemin sizler tarafından da gerçekleştirilmesi noktasında gerekli her türlü bilgiyi edinecek ve bu workshoplar sayesinde kendiniz de ipek kirpik uygulamasını yapmayı deneme fırsatı elde etmiş olacaksınız. İpek kirpik uzmanları; ipek kirpiklerin özenle yerleştirilmesinin yanında aynı zamanda da belirli göz ve yüz yapısı anatomisi bilgisine, uygulama ile ilgili teknik ve çıkabilecek sorunları giderebilecek bir beceriye sahip olmalıdır.

İpek Kirpik Workshop İzmir İpek Kirpik Eğitimi İzmir

Dolayısı ile edinilen bilgileri uygulamak bu noktada da üyelerimize büyük destek sağlayarak mesleki alanlarında kendilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Öte yandan küçük gruplar halinde edilen bilgiler sonucunda pratik yapılmasına da olanak sağlayan bu eğitimlerin az kişi ile gerçekleştirilmesi sayesinde alacağınız verim de oldukça artacaktır. Workshopların gerçekleştirilmesinde görev alan eğitim kadromuz ise alanında uzman ve donanım sahibi kişilerden oluşturularak titiz bir biçimde seçilmişlerdir. Bu noktada nitelikli ve kaliteli bir biçimde eğitim vermeyi amaç edinen kurumumuza hiçbir şüpheye gerek olmadan güvenebilirsiniz. Eğer siz de ipek kirpik workshop eğitimimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek ya da programa hemen kayıt olmak isterseniz bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İpek Kirpik Uygulaması Nedir?

Günümüz koşullarında makyaja ayrılan süreyi kısaltmak, daha bakımlı ve estetik bir görünüme kavuşmak için yararlandığımız uygulamalardan biridir.

Doğal kirpiklerin üzerine medikal bir yapıştırıcıyla tek tek uygulanan bu teknik; uzmanın bilinçli bir işlem gerçekleştirmesi halinde, kullanışlı bir işlem olarak günlük yaşantımızın bir parçası haline gelir.

İstenilen boy, kıvrım ve yoğunluk seçeneği ile daha da çekici hale gelen İpek Kirpik, güzellik salonlarının olmazsa olmaz işlemlerinden biridir.

Yaklaşık 1-1.5 saat içinde doğal kirpiklerinizin daha yoğun, daha kıvrımlı ve makyaj efekti ile görünmesini kim istemez?

İpek Kirpik işlem Adımları

  • Danışanımızın doğal kirpik yapısı uygulama yapacak uzman için önemlidir. Zira ipek kirpik yoğunluğunu doğal kirpiklerin sıklığı ya da seyrekliği belirler.
  • Makyajdan arındırılmış ve yağ bazlı ürün barındırmayan bir göz çevresi işlemin uzun vadede kullanılabilmesi ve uygulamanın sağlıklı bir şekilde tamamlanması adına önemlidir.
  • Uygulanacak tasarım danışan ve uzmanın birlikte değerlendirmesi ve önerilerle şekillenir ve uygun ürünlerle işleme başlamak üzere göz çevresi hazırlanır.
  • İşlem süresi boyunca danışanın gözleri sağlıklı bir uygulama olması adına kapalı kalması istenir.
  • İşlem sonunda göz çevresi fazla ürün ve aparatlardan arındırılıp temizlenir ve danışanın beğenisine sunulmak üzere işlemi görmesi sağlanır.
  • İşlem sonrası bakımı ve dikkat etmesi gereken detaylar hakkında bilgilendirilir. 
  • Yaklaşık 2-3 ay rahatça kullanabileceği tasarım kirpikleri hazırdır.

İpek Kirpik Eğitim Süreci

Doğal kirpik yapısının, vücut hücre yenilenme sisteminin, göz şekilleri ve yapılarının anlatıldığı bir teori kısmı; ürün, malzeme ve işlem sürecinden önce aktarılması önemli bilgiler arasındadır.

Ürün çeşitleri, İpek kirpik boy, kıvrım ve tasarım farklılıkları, işlem esnasında gerekli tüm malzeme ve ekipmanlar anlatılarak işleme hâkim olmak için ön alıştırmalara başlanır. Öncelikle iş sağlığı güvenliği, hijyen, ürün kullanımı, doğru teknikle çalışma pratikleri ve eğitim yüzlerinde bir işlem deneyimleme süreci ile devam edilir. Bir canlı model üzerinde öğrenilen tüm basamakları deneyimlemek üzere işlem, eğitmenin gözetimi ve desteğiyle tamamlanır.

Bu sürede teknik ve teorik bilgi açısından tam donanımlı hale geldikten sonra artık bir ipek kirpik seansını tek başına uygulayabilir hale gelir.

Ürün- malzeme bilgisi, desteği ve gerekli tüm ekipmana ulaşmaları adına kurumumuz ve eğitmenlerimiz çözümcül yaklaşımlarıyla süreç boyunca öğrencimizin yanındadır.

Öte yandan küçük gruplar halinde edilen bilgiler sonucunda pratik yapılmasına da olanak sağlayan bu eğitimlerin az kişi ile gerçekleştirilmesi sayesinde alacağınız verim de oldukça artacaktır.

Workshopların gerçekleştirilmesinde görev alan eğitim kadromuz ise alanında uzman ve donanım sahibi kişilerden oluşturularak titiz bir biçimde seçilmişlerdir. Bu noktada nitelikli ve kaliteli bir biçimde eğitim vermeyi amaç edinen kurumumuza hiçbir şüpheye gerek olmadan güvenebilirsiniz.

Eğer siz de ipek kirpik workshop eğitimimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek ya da programa hemen kayıt olmak isterseniz bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İpek Kirpik Eğitimi

SEBA Güzellik Akademisi ile ipek kirpik workshopuna katılabilir ve sertifikanızı alabilirsiniz. Detaylı bilgi için Whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.