Kalıcı Makyaj Kursu

Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

Kalıcı makyaj kursu İzmir merkezli eğitim merkezimizde temel tekniklerden başlayarak, renk ve pigmentasyon bilgisi, tasarım ve canlı model uygulamaları ile profesyonelleşmeye doğru ilk adımın atıldığı bir eğitim programıdır.

Kalıcı makyaj uzmanı kaş, göz, dudak bölgelerinde işlem yapar ve işlem bölgesine göre seçeceği pigmentleri müşteriye tek kullanımlık steril iğneler ile uygular. Uzman kişinin; yüz anatomisi cilt bilgisi ve pigment bilgisinin iyi seviyede olması gerekmektedir. Kalıcı makyajda kişinin cilt tonuna göre uygun pigmentlerin seçilmesi çok önemlidir.

Seba Güzellik Akademisi İzmir olarak kalıcı makyaj eğitiminde Microblading (kıl atım), pudralama, eyeliner & deepliner, dudak pigmentasyon,  nötrleme ve hatalı işlemleri silme konusunda uzman kişiler yetiştiriyoruz.

Kalıcı makyaj eğitiminde kursiyerlerimize tüm profesyonel ürünler, cihazlar ve teori eğitimlerinde kullanılan konu kitapları akademimiz tarafından temin edilmektedir.

İşlemde kullanılan iğneler vb. ürünler  tek kullanımlık olup öğrencilerimize sıfır olarak verilmektedir. Ek bir ürün/malzeme talebi söz konusu değildir. 

Öte yandan müşteri ilişkileri noktasında da çeşitli eğitimler barındıran kurs programımızın da yardımı ile iletişim becerileri alanında son derece donanım kazanılmasında etkin rol oynamaktayız. Bu sayede eğitim programımızı bitiren kişilerin hem insani ilişkiler hem de mesleki yeterlilik konusunda her türlü bilgi birikimine sahip olmaları sağlanmaktadır. Kalıcı makyaj kurs programımızı başarılı bir şekilde bitirerek MEB onaylı kalıcı makyaj uygulayıcısı uzman belgelerini alan kursiyerlerimizin; güzellik merkezlerinde, kuaför salonlarında, kalıcı makyaj stüdyolarında,  kliniklerde, estetik cerrahların yanında ve freelance şeklinde çalışma imkanı mevcuttur.

Seba Güzellik Akademisi olarak ustalık belgelerini almış ve kalıcı makyaj stüdyolarını açmak isteyen yeni girişimcilere güzellik sektörünün sırlarını öğreterek yüksek gelirli iş garantisi sunuyoruz. Kendi kalıcı makyaj stüdyolarını açmak isteyen kişilere cihaz, pigment ve ekipman tedariğinde yardımcı olarak başarılı ve yüksek karlı kazanç elde etme metotlarını öğretmekteyiz.

Kalıcı Makyaj Kursu Kalıcı Makyaj Eğitimi

Kalıcı Makyaj Eğitimi Hakkında

Eğitimlerimiz 10 gün sürmektedir.

1.Gün

Teori

Kalıcı Makyaj tanımı ve Kalıcı makyaj tekniklerini öğreneceğiniz teori giriş dersimizde ayrıca kimlere uygulanır kimlere uygulanmaz detaylarını anlatıyor olacağız.

Cilt tiplerini tanıma; cilt tiplerine göre çalışma tekniği belirleme. Cilt tiplerine göre bir kalıcı makyaj seansını etkileyen faktörler. Cihaz, ürün, iğne tüm malzemeleri tanıyıp kullanım alanlarını anlatıyor olacağız. Hangi cilde hangi iğne, cihaz ve pigment ile işlem yapılır? Bekleme ve seans sürelerini etkileyen faktörler nelerdir?

Deri ve deri katmanları hakkında ayrıntılı bilgi. Kalıcı makyaj cildin hangi tabakasına uygulanır? Hangi ciltlerde hangi kalıcı makyaj teknikleri uygulanır?

Pigmentlerin kimyasal yapıları. Renk bilgisi. Ana- ara renkler ve cilt üzerindeki yansımalarını birebir deneyerek,pratik yaparak öğrenebileceksiniz.

Cilt alt renklerimizi belirlemeyi ve buna göre pigment seçimi yapabilmeyi öğreneceğiniz bu derste ayrıca pigment karışımı yapabilmeyi ve çıkacak sonuçları öngörebilmeniz için tüm pratikleri uyguladığınız bir ders olacak.

Kalıcı makyaj öncesi ve sonrası yapılması ve yapılmaması gereken detaylar. Müsterimizin evde bakım prosedürüne ait süreçler ve ona söylememiz gerekenler.

Kalıcı makyjın yapılmasına engel olabilecek sağlık sorunları nelerdir?

Kalıcı makyaj onam formu niçin bu kadar önemli ve bu formda olması gereken sorular ve detaylar.

Bir kalıcı makyaj seansı baştan sona detaylı olarak anlatılıp tüm işlem basamaklarına ait prosedür bilgisi verilir.

Pigmentasyon dersinde ana ve ara renklerin yanısıra karışım renkleri suluboya ile A4 üzerinde deneyimleyerek öğreniyorsunuz. Soğuk sıcak renk aralıkları, cilt tiplerine ve ırklara göre cilt bazları ve işlemlerimize etkisini ciltlerimizde hangi detaya bakarak anlıyoruz tamamını pratikler ve görsellerle öğreniyor olacaksınız.

Hijyen ve iş güvenliği adımları ve bir kalıcı makyaj seansındaki tüm prosedürün aktarılması.

2.Gün

Altın oran ve lateks çalışması; kıl tekniği çalışmaları

Altın oran nedir? İşlemlerimizde biz altın oranı nasıl kullanıyoruz?

Altın oran pergelini kullanarak önce A4 kağıtta bir kaş ölçüsü nasıl çizilir öğreneceğiz.

Doğal kaş yapımızı inceleyip, kıl şekline benzer çizimler yapabilmek için bir çok teknik olduğunu gördüğünüzde gerçekten şaşıracaksınız zira her birimizin kaş,kıl yapısı ve ölçüsü ne denli farklı bir tasarımda artık siz de görüp çizebiliyor ve tasarlayabiliyor olacaksınız.

Microblading kalemi ve iğnelerini tanıyacağımız bu dersimizde öğrendiğimiz altın oran pergel ölçümünü şimdi suni deri üzerinde deneyimliyor olacağız.

Bir çok kaş tasarımını ve kıl tekniğini microblading ile pratik yaparak rahatça çizebilir hale geldiğinizi göreceksiniz.

3.Gün

Lateks Çalışması; kıl tekniği çeşitleri

Kıl tekniğini bu kez kalıcı makyaj cihazımızla uygulamaya başlayacakısınız. Micropigment dediğimiz bu çalışmayı yine suni deri üzerinde ölçülü kaş tasarımları çizip içerisine farklı tasarımlarla kıl atışları yapabilmeyi öğreneceksiniz.

4.Gün

Lateks Çalışması; pudralama teknikleri, eyeliner ve dudak çalışmaları

Suni deri üzerinde kalıcı makyaj cihazımızla artık farklı teknikler geliştirmeye ve öğrenmeye başlayaxağız. Micropigment tekniği ile göz kapağı, dudak ve kaş hattında tasarıma ve ölçüye dayalı işlemler yapıyor olacağız.

5.Gün

Canlı Model; eğitmen tarafından kaş tasarımı ve kıl tekniği çalışması

Bir canlı model üzerinde microblading işlemini eğitmenin uyguladığı ve tüm detaylarıyla gözlemleme ve öğrenme şansı bulacağınız bu dersimizden sonra artık model üzerinde işlem uygulamalarına geçiyoruz.

6.Gün

Canlı Model; öğrenci canlı model çalışması

Her işlem için bir model getirebildiğiniz eğitmeniniz eşliğinde seansı tamamlayıp tüm prosedüre hakim olabileceğiniz bir ders olacak.

7.Gün

Canlı Model; pudralama canlı model çalışması

Pudralama tekniği kaş tasarımı ve cihazla bu tekniği modelinize eğitmeniniz eşliğinde uygulama yapıyor olacaksınız.

8.Gün

Canlı Model; göz yapısına uygun eyeliner, dipliner, babyliner çalışması

Model uygulama günümüzde göz üzerinde uyguladığımız eyeliner dipliner ve babyliner uygulamalrını eğitmeniniz eşliğinde tamamlıyor ve artık kendinize daha çok güveniyor olacaksınız.

9.Gün

Canlı Model; dudak renklendirme çalışması

Son uygulama olan dudak renklendirme prosedürünü baştan sona bir işlem olarak eğitmeniniz eşliğinde uygulayacaksınız. Ve artık siz bir Kalıcı Makyaj Uzmanısınız.

Tüm işlemleri modeller üzerinde ve farklı cilt tiplerinde görmüş, deneyimlemiş ve işlem yapmış olacaksınız. Tüm teori , renk, cilt bilginizin uygulama destekli tekrarını da yapmış olacağınızdan, artık bir müşterinize baştan sona işlem alabiliyor ve tamamlayabiliyor olacaksınız.

10.Gün

Teori ve uygulama eğitimleri süresince öğrendiklerimizin tekrarı, sınava hazırlk çalışması ve soru cevap yöntemiyle bilgileri tazaleme.

Sosyal Medya eğitimi ve mezuniyet

Dolu dolu geçen 10 günlük eğitim serüveninde siz öğrencilerimize uluslararası teknikler öğreterek mezun etmiş olacağız.

Eğitim 102 saat sürmekte ve eğitim sonrasında iki aşamalı olan Milli Eğitim Bakanlığının sınavına giriş yaparak Kalıcı Makyaj Uzmanlık belgesini almaya hak kazanılmaktadır.

Kalıcı Makyaj Kursu Eğitim İçeriği

Hijyen Eğitimi

Çalışma alanında kullanılacak alet ve ekipmanların temizliğinden, kişisel temizliğin bu mesleği yaparken esas olması nedeniyle tüm hijyen konuları ele alınmaktadır. Uygulama öncesinde gerekli cihazların kontrolü ve uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken hijyen detaylarına ilişkin örnekleri öğreneceksiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Hem kendinizin hem de hizmet verdiğiniz uygulama yapılan kişinin güvenliğini sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Uygulama sırasında çalışma ortamının nasıl olması gerektiği, cihaz bakımları ve kullanım özellikleri konusunda detayları öğreneceksiniz.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Yapılacak uygulamalar bazında kalıcı makyaj nedir, ne değildir, hangi alanlarda uygulanabilir, kalıcılık süreleri, uygulama yapılacak kişilerde karşılaşabileceğiniz uygunluk durumları ve bu uygulamalara ilişkin tüm detayları A’dan Z’ye öğreneceksiniz.

Dezenfeksiyon

Çalışma ortamı ve kişisel hijyenden farklı olarak çalışma alanı ve kullanılan gereçlerin işlem öncesi ve sonrası nasıl dezenfekte edilmesi gerektiği ve dezenfeksiyonun neden önemli olduğuna dair detayları öğreneceksiniz.

Kalıcı Makyaj Kimlere Yapılır?

Kalıcı makyaj uygulaması için öncesinde uygulayıcı olarak, uygulama yapılacak kişiden almanız gereken bilgilerin yanı sıra uygulama bütünlüğü sağlamak adına kişinin yaşı, cilt tipi, alerjik reaksiyon geçmişi olup olmadığı ve bu sayede sorunsuz bir uygulamayı nasıl yapabilirsiniz gibi detayları öğreneceksiniz.

Konsültasyon

Gerek deneyim gerek konuya hakimiyet olarak uzmanlarınızla birlikte uygulama gidişat ve sonuçlarının değerlendirme çalışmalarının nasıl yapılması gerektiğini öğreneceksiniz.

Yüz Şekilleri

Kalıcı makyaj uygulaması yaparken, uygulama yapacağınız kişinin yüz şekline göre önerilerde bulunabilecek yetiye sahip olmanız hem müşteri memnuniyeti hem de uygulamanın sonuçları açısından oldukça önemlidir. Yüz şekillerini iyi tanımak, doğru kalıpları kullanmak ve kişinin yüz şekline en uygun seçenekleri sunmak sizin göreviniz olduğundan, yüz tipleri tanıma ve uygulama detaylarını öğreneceksiniz.

Deri Anatomisi

Her insanın deri yapısı farklı olabilir. Doğru uygulamaları saptamak için bu anatomi bilgisine sahip olmalısınız. Derinin hassasiyeti, uygulama alanının derinliği, gözenek yapısı, yağlı, karma yada kuru cilt yapısı uygulamanızı ve sonuçlarını etkileyecektir. Deri anatomisi ve uygulama seçenekleri hakkında tüm detayları öğreneceksiniz.

Altın Oran Tasarım

Altın oranın kapsamı ve kaş tasarımı sırasında yüze nasıl uygulandığı gibi konular ile altın oran cetveli doğru kullanım bilgilerini edineceksiniz.

İp, Pergel, Cetvel ile Kaş Tasarımı

Kişisel yeteneklerinizle birlikte öğrendiğiniz bilgileri doğru harmanlayarak oldukça başarılı kalıcı makyaj sonuçları ortaya çıkarabilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken de pek çok veriyi hesaplamanız gerekebilir ve bu hesaplamaları yaparken bazı matematiksel öğelerden de faydalanmalısınız. Teorik olarak bildiğiniz bu bilgileri uygulamada nasıl kullanabilir ve işinize yansıtabilirsiniz, tüm detayları eğitim içeriğinde öğrenebilirsiniz.

Renk Bilgisi (Pigmentoloji)

Renk uygulamalarında kişinin cilt tipi kadar ten rengi de önemli bir etkendir. Kullanım yapılacak renkleri kişinin ten rengiyle uyumlu şekilde kullanmanız kalıcı makyajda başarılı dokunuşlar yapmanıza olanak sağlayacaktır. Ten rengi, dudak rengi ve diğer renklerle girdikleri etkileşimler konusunda tüm detayları öğreneceksiniz.

İşlem Sonrası Renk Dönüşümlerinin Nedenleri

Kalıcı makyaj işleminden bir süre sonra cilt üzerinde turunculaşma ve yeşilleşme gibi bazı renk değişimleri oluşabilir. Bu renk değişimlerinin nedenlerinin doğru şekilde anlaşılabilmesi için birlikte detaylandıralım.

Kalıcı makyaj cilt altına yapılan bir işlem olduğundan cilt alt tonunu belirlemek önemlidir. Uygulanan renk ile uygulama yapılan kişinin cilt altı renk tonu da birleşerek bazı ara tonlara dönüşüm gerçekleştirebilir. İşlem esnasında uygulama yapılacak kişinin cilt alt tonunu belirlemek için damar renkleri ve kaşların orijinal renklerine bakılabilir.

Kullanılacak pigmenti belirlerken kullanacak kişinin damar ve kaş rengi doğru şekilde incelenerek cilt alt tonu belirlenebilir ve buna göre doğru pigment uygulaması yapılabilir. Kullanım süreci içerisinde kullanılan pigmente göre çeşitli ton farklılıkları olabilir. Örneğin sıcak alt tonlu bir cilt üzerinde uygun olmayan bir pigment kullanıldığında cilt üzerinde istenmeyen renklerin görünebilmesi mümkün olur.

Bu gibi durumların yaşanmaması için uygulamayı yapacak kişinin doğru alt tonu belirlemesi ve işlemi uygulamasının ardından, uygulama yapılan kişiye de evde bakım konusunda eğitim vermesi gerekir. Renk dönüşümleri konusunda olumsuz bir durum yaşamamak için her zaman alanında uzman ve deneyimli kalıcı makyaj uzmanlarına uygulama yaptırmalısınız.

Makina ve Ekipman Özellikleri

Uygulama sırasında kullanılacak cihazlara ne kadar hakim olursanız el alışkanlığınız da o kadar hızlı gelişir. Kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan cihazlar oldukça yüksek teknolojiye sahip cihazlardır ve pek çok noktada başarılı uygulama için size yardımcı olacaktır. Ancak elbette bu özellikleri doğru şekilde kullanmak için cihazların teknik özellikleri, ağırlıkları, kullanım sırasındaki mekanizma işleyişi gibi detaylara da hakim olmalısınız. Kurs sırasında yapılacak örnek uygulamalar öncesinde kullanım sağlanacak cihazlara ilişkin tüm detayları öğreneceksiniz.

Karakalem 

Kalıcı makyaj konusunda uzmanlaşmak için mutlaka el yatkınlığı gerekir. Yüz üzerinde uygulama alanlarında karakalem çalışmanın önemi ve uygulama seçeneklerine dair detayları öğreneceksiniz.

Latex Üzerinde Uygulama

Öğrendiğiniz teorik bilgileri rahatlıkla uygulayabilmeniz için öncelikle latex üzerinde deneme çalışmaları yapmanızı sağlamaktayız. Bu sayede el yatkınlığınız gelişecek ve teorik bilgileri pratik olarak uygulama imkanı bulacaksınız.

Canlı Model Üzerinde Uygulama

Gerekli uygulama pratiğini sağladıktan sonra canlı model üzerinde gerçek uygulama yapma şansı elde edeceksiniz. Böylece gerçek bir işlem gibi tüm süreçleri pratik olarak takip etme ve uygulama deneyimi kazanma imkanınız olacak.

Kaş Uygulamaları (Kıl Tekniği ve Pudralama)

Alacağınız eğitimler sonrasında kaş uygulamaları konusuna tamamen hakim olacaksınız. Kaş şeklinin doğru şekilde belirlenmesi, tüm etmenlerin doğru şekilde değerlendirilerek kişiye özel kaş şeklinin oluşturulması ve kaliteli uygulama konusunda tüm detayları öğreneceksiniz.

Göz Uygulamaları (Babyliner, Dipliner, Eyeliner)

Kalıcı göz makyajı uygulamalarında kişinin göz şekline en uygun yapıyı belirleme ve doğru uygulama konusunda detaylara hakim olacaksınız.

Dudak Uygulamaları (Dudak Renklendirme)

Kalıcı dudak renklendirmede renkleri doğru kullanmayı ve uygulama yapılacak kişiye en uygun yapılandırmaları belirlemeyi öğreneceksiniz. Uygulamanın kusursuz görünümü ve çıkan sonuçtan memnun müşteriler edinmek için gerçek uygulama imkanı bulacaksınız.

Kalıcı Makyaj Silme Eğitimi (Solüsyon ile)

Dönemsel olarak farklılıklar isteyen kişilere yeni uygulamalar yapabilmek için cilt hassasiyetini de gözeterek solüsyon ile nasıl çıkarma işlemi yapılır, bir zararı var mıdır gibi sorularınıza yanıt bulacaksınız.

İşlem Yapılan Bölgenin Bakımı

Kalıcı makyaj işlemi sonrasında uygulama yapılan kişinin hemen uygulama sonrası bakımının nasıl olması gerektiğini ve sonrasında kendi kişisel bakımını nasıl yapması gerektiğine dair detayları öğreneceksiniz.

Sosyal Medya Kullanımı

Bu alanda faaliyet gösterirken işletmenizi geliştirmek ve adınızı duyurmak adına çeşitli platformları kullanabilirsiniz. Ancak bu platformları kullanırken gerek görsellerin doğru seçilmesi, gerek uygulamanın doğru şekilde paylaşılması işinizde başarı sağlamanıza da yardımcı olacaktır. Kalıcı makyaj alanında faaliyet göstermeyi düşünenlerin iş geliştirme adına sosyal medyayı nasıl kullanması gerektiğine dair detayları öğreneceksiniz.

Kalıcı Makyaj İşlemleri̇ni̇n Kalıcılık Süresi̇

Kalıcı makyaj tekniklerinin tümünün; tanımı Kalıcı makyaj olsa da aslında yarı kalıcı (semi permanent) grubunda değerlendirilir. İşlemin cilt üzerinde bir kullanım süresi vardır ve dolayısıyla o kullanım süresi sonunda pigmentin cildi doğal sürecinde terk etmesi beklenir.

İşlem; cilt üzerinde nano iğneler yardmıyla micro kanallar açıp, cilt altına pigment yerleştirilme işlemi olduğu için, kişinin cilt tipi,, cildinin yapısı, varsa düzenli ilaç kullanımı gibi bir çok etken kalıcılık süresini etkiler. Ciltteki hücre yenilenmesi prensibi sayesinde, pigment cilt yüzeyine doğru hareket edip bir süre sonra ciltten atılır.

Doğru yapılan işlemlerde cilt altında renk dönüşümü ya da ciltte skar izi olmayacaktır. Tüm bu süreçle birlikte de kalıcı makyaj uygulanan her cildin kalıcılık süresi de değişecektir.

Doğru teknik, kaliteli ürün, uzman uygulayıcı üçgeni sağlansa da işlem yapılacak cildin işleme vereceği tepki değişir. Pigmentin cilt yüzeyinde doğru yansıması ve kalıcılık süresini direkt etkiler. Bunun yanı sıra işlem sonunda uzmanın size önerdiği ürünlerle ve uyarılarını dikkate alarak evde bakımınıza devam etmeniz işlemin ömrünü uzatan faktörler arasındadır.

Her birimizin cilt tipi ve yapısı genetik olarak şekillenmenin yanı sıra; yaşadığımız sağlık sorunları, beslenme ve çevre şartları dolayısıyla değişkenlik gösterir. Dolayısıyla 1 ila 1,5 yıl olarak istatistiksel olarak değerlendiğimiz kalıcı makyaj süresini; evde devam edilmesi zorunlu bakımı, rötuş için randevuya zamanında gelinmesi ve kişinin cilt tipi belirleyecektir.

Tüm kalıcı makyaj işlemlerinin kullanım ömrü zamanlaması, normal cilt tiplerinin sonuçlarına göre çıkmış istatistiklerdir.

Microblading 6 ila 1,5 yıl
Dudak Renklendirme 1 ila 3 yıl
Eyeliner 1 ila 3 yıl
Pudralama / cihazla kaş kontur 1 ila 3 yıl civarında kalıcılığı olan işlemlerdir.

Microblading Kıl Tekniği Kaş Tasarımı

Microblading tekniği ile kaş tasarımı çalışmasında, uygulamaya geçmeden önce uygulama yapılacak kişinin cilt tipi ve cilt altı renk tonu belirlenmeli ve buna uygun bir pigment seçilir. Altınoran pergeli yardımıyla da ölçümlemeler yapılır. tasarlalan ölçümlerden sonra çıkan sonuca göre pigmenti hazırlayıp anestezi kremi de uygulandıktan 15 dakika sonrasında uygulama için kıl atışlarına başlanabilir. Cilt tiplerine göre işlem süresi değişkenlik gösterebilir. Cilt tipi aynı zamanda kalıcılık süresini de doğrudan etkilemektedir.

İşlem öncesinde cildi makyaj, toz ve kirden arındırıyoruz. Sonrasında bahsettiğimiz şekilde Altınoran pergeli ile doğru hatları belirliyoruz. Burada doğal kaşın başlangıç ve bitiş noktalarını dikkate almamıza gerek bulunmuyor; çünkü kaş yeniden yapılandırılıyor. Kavis noktaları, başlangıç ve bitiş hatları doğru şekilde ölçümlenerek belirlendikten sonra kaşın ölçüsü ve yapısı ortaya çıkmış olacaktır.

Sonrasında anestezi kremi uygulayarak ve streç film ile kapatarak uyuşması için bir süre bekletebiliriz. Belirlediğimiz kaş çizimlerinin uygulama sırasında silinmemesi için beyaz cerrahi kalemle üzerinden geçmek de faydalı olacaktır. Bu noktalar kıl atışlarının birbirlerine olan mesafelerini de belirleyeceğinden uygulama sırasında da yol haritasını belirlemiş olacaktır.

Microblading uygulaması için kullanacağımız uygun iğneyi de seçtikten sonra uygulamaya başlayabiliriz. Uygulama sırasında uygulayıcının doğru konumu bulması da oldukça önemlidir ki rahat bir duruş ile sağlam bir hakimiyetle işlem yapabilelim.

İşlem sonrasında rengin yansımasını takip ederek istediğimiz sonucu alıp almadığımızı görebilir ve rötuş işlemlerinin de zamanını planlayabiliriz. Uygulama sonrasında bakıma yönelik bilgiler de danışanın cilt tipine göre kendisiyle paylaşılmalı ve uygulama hakkında bilgi verilmelidir. Su değmemesi gereken süre ve cilt tipine uygun nemlendirici ile bölgeyi nemli tutmak da uygulamanın başarısına yardımcı olacaktır.

Uygulamanın başlangıç aşamasından bitiş ve sonrası bakım aşamasına kadar hassas bir çalışma gerekmektedir. Öncesinde doğru bir analiz yapmak doğru pigmentin seçilmesine yardımcı olacak; çizimleri hassasiyetle yapmak da yüze yakışacak bir kaş tasarımının ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Böylece çalışma tamamlandığında danışanınız istediği ve yüzüne de uygun şekilde bir kaş tasarımına sahip olacak ve uzun süre kalıcılığını koruyacak şekilde kullanabilecektir. Uygulama ne kadar başarılı olursa olsun, sonrasındaki bakım işlemlerinin de danışan tarafından hassasiyetle uygulanması gerekir. Bu konuda da bilgilendirme görevi uygulayıcıdadır.

Kalıcı Makyaj Kursu İzmir

İzmir SEBA Güzellik Akademisi ile makyaj alanında %100 verimli bir eğitim alarak - sertifika edinerek bu mesleği dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. 0(553) 708 65 53 telefon numarasından eğitim merkezimize ulaşabilir, Mansuroğlu Mah. Ankara Cad. Yanyolu 73/1 Kat:5 Daire: 501 Bayraklı - İzmir adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Kursu Sertifikası

Kurs programı sonucunda başarılı olan kişiler MEB onaylı kalıcı makyaj sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Bu alanda kariyer yapmak isteyen herkes ister kendi işletmesini açacak, ister bir güzellik merkezinde çalışacak olsun bu sertifikaya ihtiyaç duymaktadır. Sertifikanızı edindikten sonra çalışma hayatınıza kendinize güvenli ve uygulama yeterliliğini kazanmış şekilde başlayabilirsiniz.

Sevdiğiniz Mesleği Yapın

SEBA ailesinin bir parçası olarak  kısa bir sürede meslek sahibi olup sevdiğiniz işi yapabilirsiniz! Eğitim içeriği ilginizi çekiyor ve bu alanda kariyer yapmayı düşünüyorsanız, eğitim programımız hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ya da programa kayıt yaptırmak isterseniz, iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere kolaylıkla ulaşabilir ya da web sitemizden form doldurabilirsiniz. Hem sevdiğiniz mesleği yapmak hem de kendi işinizi kurmak istiyorsanız en doğru adımı Seba Güzellik Akademi’ye başvurarak atabilir, kapsamlı eğitim sürecine katılabilir ve kalıcı makyaj alanında yeterlilik kazanarak sertifika sahibi olabilirsiniz.