Kalıcı Makyaj Kursu

Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

Kalıcı makyaj kursu İzmir merkezli eğitim merkezimizde temel tekniklerden başlayarak, renk ve pigmentasyon bilgisi, tasarım ve canlı model uygulamaları ile profesyonelleşmeye doğru ilk adımın atıldığı bir eğitim programıdır.

Kalıcı makyaj uzmanı kaş, göz, dudak bölgelerinde işlem yapar ve işlem bölgesine göre seçeceği pigmentleri müşteriye tek kullanımlık steril iğneler ile uygular. Uzman kişinin; yüz anatomisi cilt bilgisi ve pigment bilgisinin iyi seviyede olması gerekmektedir. Kalıcı makyajda kişinin cilt tonuna göre uygun pigmentlerin seçilmesi çok önemlidir.

Seba Güzellik Akademisi İzmir olarak kalıcı makyaj eğitiminde Microblading (kıl atım), pudralama, eyeliner & deepliner, dudak pigmentasyon,  nötrleme ve hatalı işlemleri silme konusunda uzman kişiler yetiştiriyoruz.

Kalıcı makyaj eğitiminde kursiyerlerimize tüm profesyonel ürünler, cihazlar ve teori eğitimlerinde kullanılan konu kitapları akademimiz tarafından temin edilmektedir.

İşlemde kullanılan iğneler vb. ürünler  tek kullanımlık olup öğrencilerimize sıfır olarak verilmektedir. Ek bir ürün/malzeme talebi söz konusu değildir. 

Öte yandan müşteri ilişkileri noktasında da çeşitli eğitimler barındıran kurs programımızın da yardımı ile iletişim becerileri alanında son derece donanım kazanılmasında etkin rol oynamaktayız. Bu sayede eğitim programımızı bitiren kişilerin hem insani ilişkiler hem de mesleki yeterlilik konusunda her türlü bilgi birikimine sahip olmaları sağlanmaktadır. Kalıcı makyaj kurs programımızı başarılı bir şekilde bitirerek MEB onaylı kalıcı makyaj uygulayıcısı uzman belgelerini alan kursiyerlerimizin; güzellik merkezlerinde, kuaför salonlarında, kalıcı makyaj stüdyolarında,  kliniklerde, estetik cerrahların yanında ve freelance şeklinde çalışma imkanı mevcuttur.

Seba Güzellik Akademisi olarak ustalık belgelerini almış ve kalıcı makyaj stüdyolarını açmak isteyen yeni girişimcilere güzellik sektörünün sırlarını öğreterek yüksek gelirli iş garantisi sunuyoruz. Kendi kalıcı makyaj stüdyolarını açmak isteyen kişilere cihaz, pigment ve ekipman tedariğinde yardımcı olarak başarılı ve yüksek karlı kazanç elde etme metotlarını öğretmekteyiz.

Kalıcı Makyaj Kursu Kalıcı Makyaj Eğitimi

Kalıcı Makyaj Kursu Eğitim İçeriği

Hijyen Eğitimi

Çalışma alanında kullanılacak alet ve ekipmanların temizliğinden, kişisel temizliğin bu mesleği yaparken esas olması nedeniyle tüm hijyen konuları ele alınmaktadır. Uygulama öncesinde gerekli cihazların kontrolü ve uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken hijyen detaylarına ilişkin örnekleri öğreneceksiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Hem kendinizin hem de hizmet verdiğiniz uygulama yapılan kişinin güvenliğini sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Uygulama sırasında çalışma ortamının nasıl olması gerektiği, cihaz bakımları ve kullanım özellikleri konusunda detayları öğreneceksiniz.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Yapılacak uygulamalar bazında kalıcı makyaj nedir, ne değildir, hangi alanlarda uygulanabilir, kalıcılık süreleri, uygulama yapılacak kişilerde karşılaşabileceğiniz uygunluk durumları ve bu uygulamalara ilişkin tüm detayları A’dan Z’ye öğreneceksiniz.

Dezenfeksiyon

Çalışma ortamı ve kişisel hijyenden farklı olarak çalışma alanı ve kullanılan gereçlerin işlem öncesi ve sonrası nasıl dezenfekte edilmesi gerektiği ve dezenfeksiyonun neden önemli olduğuna dair detayları öğreneceksiniz.

Kalıcı Makyaj Kimlere Yapılır?

Kalıcı makyaj uygulaması için öncesinde uygulayıcı olarak, uygulama yapılacak kişiden almanız gereken bilgilerin yanı sıra uygulama bütünlüğü sağlamak adına kişinin yaşı, cilt tipi, alerjik reaksiyon geçmişi olup olmadığı ve bu sayede sorunsuz bir uygulamayı nasıl yapabilirsiniz gibi detayları öğreneceksiniz.

Konsültasyon

Gerek deneyim gerek konuya hakimiyet olarak uzmanlarınızla birlikte uygulama gidişat ve sonuçlarının değerlendirme çalışmalarının nasıl yapılması gerektiğini öğreneceksiniz.

Yüz Şekilleri

Kalıcı makyaj uygulaması yaparken, uygulama yapacağınız kişinin yüz şekline göre önerilerde bulunabilecek yetiye sahip olmanız hem müşteri memnuniyeti hem de uygulamanın sonuçları açısından oldukça önemlidir. Yüz şekillerini iyi tanımak, doğru kalıpları kullanmak ve kişinin yüz şekline en uygun seçenekleri sunmak sizin göreviniz olduğundan, yüz tipleri tanıma ve uygulama detaylarını öğreneceksiniz.

Deri Anatomisi

Her insanın deri yapısı farklı olabilir. Doğru uygulamaları saptamak için bu anatomi bilgisine sahip olmalısınız. Derinin hassasiyeti, uygulama alanının derinliği, gözenek yapısı, yağlı, karma yada kuru cilt yapısı uygulamanızı ve sonuçlarını etkileyecektir. Deri anatomisi ve uygulama seçenekleri hakkında tüm detayları öğreneceksiniz.

Altın Oran Tasarım

Altın oranın kapsamı ve kaş tasarımı sırasında yüze nasıl uygulandığı gibi konular ile altın oran cetveli doğru kullanım bilgilerini edineceksiniz.

İp, Pergel, Cetvel ile Kaş Tasarımı

Kişisel yeteneklerinizle birlikte öğrendiğiniz bilgileri doğru harmanlayarak oldukça başarılı kalıcı makyaj sonuçları ortaya çıkarabilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken de pek çok veriyi hesaplamanız gerekebilir ve bu hesaplamaları yaparken bazı matematiksel öğelerden de faydalanmalısınız. Teorik olarak bildiğiniz bu bilgileri uygulamada nasıl kullanabilir ve işinize yansıtabilirsiniz, tüm detayları eğitim içeriğinde öğrenebilirsiniz.

Renk Bilgisi (Pigmentoloji)

Renk uygulamalarında kişinin cilt tipi kadar ten rengi de önemli bir etkendir. Kullanım yapılacak renkleri kişinin ten rengiyle uyumlu şekilde kullanmanız kalıcı makyajda başarılı dokunuşlar yapmanıza olanak sağlayacaktır. Ten rengi, dudak rengi ve diğer renklerle girdikleri etkileşimler konusunda tüm detayları öğreneceksiniz.

Makina ve Ekipman Özellikleri

Uygulama sırasında kullanılacak cihazlara ne kadar hakim olursanız el alışkanlığınız da o kadar hızlı gelişir. Kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan cihazlar oldukça yüksek teknolojiye sahip cihazlardır ve pek çok noktada başarılı uygulama için size yardımcı olacaktır. Ancak elbette bu özellikleri doğru şekilde kullanmak için cihazların teknik özellikleri, ağırlıkları, kullanım sırasındaki mekanizma işleyişi gibi detaylara da hakim olmalısınız. Kurs sırasında yapılacak örnek uygulamalar öncesinde kullanım sağlanacak cihazlara ilişkin tüm detayları öğreneceksiniz.

Karakalem 

Kalıcı makyaj konusunda uzmanlaşmak için mutlaka el yatkınlığı gerekir. Yüz üzerinde uygulama alanlarında karakalem çalışmanın önemi ve uygulama seçeneklerine dair detayları öğreneceksiniz.

Latex Üzerinde Uygulama

Öğrendiğiniz teorik bilgileri rahatlıkla uygulayabilmeniz için öncelikle latex üzerinde deneme çalışmaları yapmanızı sağlamaktayız. Bu sayede el yatkınlığınız gelişecek ve teorik bilgileri pratik olarak uygulama imkanı bulacaksınız.

Canlı Model Üzerinde Uygulama

Gerekli uygulama pratiğini sağladıktan sonra canlı model üzerinde gerçek uygulama yapma şansı elde edeceksiniz. Böylece gerçek bir işlem gibi tüm süreçleri pratik olarak takip etme ve uygulama deneyimi kazanma imkanınız olacak.

Kaş Uygulamaları (Kıl Tekniği ve Pudralama)

Alacağınız eğitimler sonrasında kaş uygulamaları konusuna tamamen hakim olacaksınız. Kaş şeklinin doğru şekilde belirlenmesi, tüm etmenlerin doğru şekilde değerlendirilerek kişiye özel kaş şeklinin oluşturulması ve kaliteli uygulama konusunda tüm detayları öğreneceksiniz.

Göz Uygulamaları (Babyliner, Dipliner, Eyeliner)

Kalıcı göz makyajı uygulamalarında kişinin göz şekline en uygun yapıyı belirleme ve doğru uygulama konusunda detaylara hakim olacaksınız.

Dudak Uygulamaları (Dudak Renklendirme)

Kalıcı dudak renklendirmede renkleri doğru kullanmayı ve uygulama yapılacak kişiye en uygun yapılandırmaları belirlemeyi öğreneceksiniz. Uygulamanın kusursuz görünümü ve çıkan sonuçtan memnun müşteriler edinmek için gerçek uygulama imkanı bulacaksınız.

Kalıcı Makyaj Silme Eğitimi (Solüsyon ile)

Dönemsel olarak farklılıklar isteyen kişilere yeni uygulamalar yapabilmek için cilt hassasiyetini de gözeterek solüsyon ile nasıl çıkarma işlemi yapılır, bir zararı var mıdır gibi sorularınıza yanıt bulacaksınız.

İşlem Yapılan Bölgenin Bakımı

Kalıcı makyaj işlemi sonrasında uygulama yapılan kişinin hemen uygulama sonrası bakımının nasıl olması gerektiğini ve sonrasında kendi kişisel bakımını nasıl yapması gerektiğine dair detayları öğreneceksiniz.

Sosyal Medya Kullanımı

Bu alanda faaliyet gösterirken işletmenizi geliştirmek ve adınızı duyurmak adına çeşitli platformları kullanabilirsiniz. Ancak bu platformları kullanırken gerek görsellerin doğru seçilmesi, gerek uygulamanın doğru şekilde paylaşılması işinizde başarı sağlamanıza da yardımcı olacaktır. Kalıcı makyaj alanında faaliyet göstermeyi düşünenlerin iş geliştirme adına sosyal medyayı nasıl kullanması gerektiğine dair detayları öğreneceksiniz.

Kalıcı Makyaj Kursu İzmir

İzmir SEBA Güzellik Akademisi ile makyaj alanında %100 verimli bir eğitim alarak - sertifika edinerek bu mesleği dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. 0(553) 708 65 53 telefon numarasından eğitim merkezimize ulaşabilir, Mansuroğlu Mah. Ankara Cad. Yanyolu 73/1 Kat:5 Daire: 501 Bayraklı - İzmir adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Kursu Sertifikası

Kurs programı sonucunda başarılı olan kişiler MEB onaylı kalıcı makyaj sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Bu alanda kariyer yapmak isteyen herkes ister kendi işletmesini açacak, ister bir güzellik merkezinde çalışacak olsun bu sertifikaya ihtiyaç duymaktadır. Sertifikanızı edindikten sonra çalışma hayatınıza kendinize güvenli ve uygulama yeterliliğini kazanmış şekilde başlayabilirsiniz.

Sevdiğiniz Mesleği Yapın

SEBA ailesinin bir parçası olarak  kısa bir sürede meslek sahibi olup sevdiğiniz işi yapabilirsiniz! Eğitim içeriği ilginizi çekiyor ve bu alanda kariyer yapmayı düşünüyorsanız, eğitim programımız hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ya da programa kayıt yaptırmak isterseniz, iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere kolaylıkla ulaşabilir ya da web sitemizden form doldurabilirsiniz. Hem sevdiğiniz mesleği yapmak hem de kendi işinizi kurmak istiyorsanız en doğru adımı Seba Güzellik Akademi’ye başvurarak atabilir, kapsamlı eğitim sürecine katılabilir ve kalıcı makyaj alanında yeterlilik kazanarak sertifika sahibi olabilirsiniz.