Profesyonel Makyaj Kursu

Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

Profesyonel Makyaj Kursu

Profesyonel makyaj kurs programı, güzellik sektörü alanında çalışma hayatına sahip olmak ve meslek edinmek isteyen kişiler için oluşturulmuş ve kurumumuz bünyesinde eğitim faaliyetlerini yürütmüş bulunduğumuz bir program olma özelliği taşımaktadır. Hem güzellik sektöründe hem de profesyonel makyaj bilgisine sahip personel arayışının artmasının bir getirisi olarak bu eğitim programına gösterilen ilgi oldukça yüksektir. Bu nedenle, pek çok kurum bünyesinde profesyonel makyaj eğitim hizmeti sunulmaktadır ancak bu kurslara katılmadan önce verilen eğitimin niteliğine oldukça dikkat edilmelidir. Bu bağlamda kurumumuz, siz kıymetli kursiyerlerimizin gereken her türlü teorik ve uygulamalı eğitimden faydalanmaları ve mesleki alanlarında donanım sahibi olmaları adına gerekli tüm özeni göstererek eğitim hizmeti sunmaktadır. Eğitmen kadromuz alanında son derece yetkin olan kişilerden seçilerek kurulmuş ve elbette iletişim becerileri de göz önüne alınmıştır. Kurumumuz bünyesinde alacağınız eğitimin, siz değerli kursiyerlerimizin beklentilerini karşılayarak alanınızda sizleri son derece yetkin kılacağına emin olabilirsiniz. Kurs programımıza katılarak eğitim almak isteyen kişiler için aranan herhangi özel bir şart bulunmamaktadır. Dolayısı ile profesyonel makyaj hakkında bilgi sahibi olmak ve mesleki yetkinlik kazanmak isteyen herkes kurs programımızdan faydalanabilmektedir. Eğer siz de eğitim programı ve sürecimiz hakkında bilgi almak ya da kurs programımıza kayıt olarak kariyer hedefinizi gerçekleştirme noktasında bir adım atmak isterseniz bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Makyaj Kursu Profesyonel Makyaj Kursu

Profesyonel Makyaj Kursu Kurs İçeriği

Kurumumuz bünyesinde eğitim faaliyetlerini yürütmekte olduğumuz profesyonel makyaj kursu ders içeriği uzman kişiler tarafından oldukça detaylı ve özenle hazırlanmıştır. Temel amacımız; siz değerli üyelerimizin iş hayatları içerisinde herhangi bir problemle karşılaşmamalarını ve aynı zamanda da alanlarına son derece hâkim olmalarını sağlamaktır. Bu bağlamda kurs programımız; makyaj malzemeleri temizliği, saç ve cilt analizi, temel müşteri ilişkileri, moda ve güzellik bilgileri ve bu gibi mesleki açıdan gerekli olabilecek her türlü teorik ve uygulamalı eğitimi bünyesinde barındırmaktadır. Eğitim kadromuz ise yine aynı amaçla ve özenle oluşturulmuştur. Tüm bunlarla birlikte kursiyerlerimizin eğitim sürecinden en yüksek verimi almalarını sağlamak adına derslerimiz alanında donanımlı eğitmenlerimiz tarafından yüz yüze olacak şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu sayede hem öğretmen öğrenci ilişkisinin sağlamlaşması sağlanırken aynı zamanda da alınan geri dönütler sonucunda eğitim sürecinin daha başarılı bir biçimde gerçekleştirildiği gözlenmiştir. Herhangi bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalınmaması adına ise gereken her türlü önlem kurumumuz tarafından alınmıştır ve gereken her türlü çaba gösterilmektedir. Bu sayede de hiçbir endişe duymanıza gerek kalmadan eğitiminize odaklanmanız amaçlanmaktadır.

Profesyonel Makyaj Eğitim Sertifikası

Bünyemizde eğitim hizmetini sunduğumuz profesyonel makyaj eğitim programını kurumumuz tarafından belirtilen şartlar çerçevesinde başarılı olacak şekilde bitiren üyelerimiz, kurs programının ardından MEB'in hazırlamış olduğu sınava girerek, sınavı başarıyla geçtikten sonra sertifikalarını almaya hak kazanmaktadırlar. Bu sertifika sayesinde kursiyerlerimiz, alanlarındaki bilgi birikimlerini ve donanımlarını işverenlerine kanıtlarken öte yandan da hızlı bir biçimde iş bulabilme fırsatı elde etmekte ve bu sayede de kariyer hedeflerini gerçekleştirme noktasında büyük bir adım atmaktadırlar. Aynı zamanda bu sertifika kursiyerlerimizin; güzellik ya da kuaför salonlarında, mankenlik ajanslarında, sinema ve televizyon stüdyolarında, otellerde, kozmetik sanayisinde, güzellik malzemesi satan ve pazarlayan iş yerlerinde veya bu gibi çalışma alanlarında iş sahibi olma imkânını elde etmesine de imkân tanımaktadır. Kurumumuz bünyesinde verilen kurs programına katıldıktan sonra, MEB'in sınavına girerek edinilecek MEB onaylı sertifika, işverenlerinize profesyonel makyaj alanında sahip olduğunuz bilgi birikimini ve donanımı kanıtlamanıza olanak sağlarken aynı zamanda da çok daha hızlı bir biçimde iş bulmanıza fırsat tanıyacaktır.

Çalışma Alanları

Profesyonel makyaj eğitimi alan katılımcılar bu alanda deneyim kazanarak kariyerlerini ilerletebilecekleri pek çok alanda çalışabilirler ve ayrıca kendilerine ait güzellik merkezlerini de açarak bu alanda uzman personel istihdam edebilirler.

Güzellik Salonları ve Merkezleri

Pek çok alanda hizme veren güzellik salonlarında makyaj konusunda da geniş çaplı hizmetler sunulmaktadır. Bu işletmeler hizmet verdikleri konularda hem sertifika sahibi hem de yetenekli uzmanlarla çalışarak kendi müşterilerinin memnuniyetini de arttırmayı hedeflemektedir.

Kadın Kuaförleri

Güzellik merkezleri dışında kadın kuaför salonları da ek hizmet olarak profesyonel makyaj hizmetini de vermektedir. Özellikle özel gün makyajları aynı merkezden bütün bir hizmet almak isteyen kadınlar için oldukça pratik olacağından, bu merkezlerde de iş istihdamı mümkündür.

TV Kanalları ve Dizi-Film Setlerinde

Günlük makyajdan oldukça farklı bir uzmanlık gerektiren TV kanallarındaki projeler ile dizi ve film setlerinde de hem erkek hem de kadın oyuncular için profesyonel makyaj uzmanı ihtiyacı bulunmaktadır.

Kozmetik Firmalarında

Kozmetik ürünleri üretim ve satışı yapan firmalarda gerek ürünlerin kullanımı gerekse uygulama süreçleri için bu alanda uzman personeller istihdam edilmektedir. Aynı şekilde bu ürünlere dair perakende satış yapan kozmetik mağazalarında da ürün satışı dışında makyaj hizmetleri de verilmekte olduğundan yine bu alanda profesyonellerle çalışmayı tercih etmektedirler.

Profesyonel Makyaj Kursuna Kimler Katılabilir?

Kadın erkek farketmeksizin bu alana ilgi duyan ve bu alanda çalışmak isteyen herkes başvuruda bulunabilir. Makyaj ve güzellik alanlarına ilgi duyuyorsanız, el yatkınlığınız olduğunu düşünüyorsanız, henüz kariyer sürecinizin başındaysanız ve kendinize bir kariyer planı yapıyorsanız, yeni bir kariyer arayışındaysanız yada makyaj konusuna ilgi duyuyor, güzellik ve estetik konusundaki trendleri takip ediyor ve iş istihdamı dışında kendiniz bu alanda daha doğru makyajlar yapmak istiyorsanız kurs programımıza katılabilirsiniz.

Seba Güzellik Akademi Profesyonel Makyaj Kursu’nu Neden Tercih Etmelisiniz?

Seba Güzellik Akademi sektörde uzun yıllardır faaliyet göstermekte olan ve farklı uzmanlıklar gerektiren konularda da kapsamlı eğitim programları sağlayan bir kurs ve eğitim merkezidir. Yılların verdiği deneyimle kursiyerlerini yalnızca sertifika ile kurstan mezun etmeyi değil, işine tam olarak hakim uzmanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Kurs programı içerikleri özenle hazırlanmakta, yalnızca tekil olarak kurs konusunu değil iş yaşamında kursiyerlerin hazır ve yetkin olmasını sağlayacak öğeleri de eğitim programının içerisine katmaktadır. Kurs programında yer alan eğitmenlerin hepsi konunun uzmanı ve deneyim düzeyi yüksek profesyonellerden oluşmaktadır. Bu sayede kursiyerlerimiz yalnızca teorik bilgileri değil, pratik uygulamaları da kolaylıkla deneyimleyebilir ve güçlü eğitmen kadromuzun iş yaşamlarına ışık tutmasından da faydalanabilirler.

Eğitim içerikleri yalnızca teorik olmayıp gerçek uygulamalar yapmayı da hedeflemektedir. Bu alanda kursiyerlerin kendilerinden emin bir şekilde çalışma hayatına başlayabilmeleri için pratik uygulamalar da kurs süreci içerisinde yapılmaktadır. Aynı zamanda bu pratik eğitimlerde kullanılacak malzeme ve gereçler de Seba Güzellik Akademi tarafından tedarik edilmektedir.

Kurs programının bitiminde kursiyerlerimize verilen sertifika da iş başvurularında öncelikle istenen bir belge olduğundan, kursiyerlerimiz hem teorik hem de pratik açıdan donanımlı olarak meslek hayatlarına adım atmaktadır.

Profesyonel Makyaj Kursu Fiyatı

Sertifikalı meslek edinme kurslarına ait fiyatlandırmalar kurs programının içeriği, pratik saatleri, eğitmen kadrosunun profesyonelliği, kurumun bu alandaki başarısı ve sertifikalı bir program olmasına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hem kurs içeriği hakkında detaylı bilgi edinmek, hem de aklınızdaki tüm sorular hakkında net cevaplar alabilmek için hemen destek ekibimize ulaşabilir ve kurs programına kayıt olabilirsiniz.