Protez Tırnak Kursu

Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

Kalıcı Oje Uygulama Tekniği

Kalıcı oje uygulaması nasıl yapılmalı, uygulama öncesi hazırlık ve işlemler sırasında dikkat edilmesi gereken tüm detayları kurs içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Uygulamaya başlamadan önce doğru bir manikür uygulaması yapmak oldukça önemlidir. Temiz bir manikür ve tırnak plağını işleme engel olabilecek partiküllerden temizledikten sonra sağlıklı bir şekilde işleme başlanabilir.

Wafer ile tırnak yağı alınmalı ve tırnak yüzeyinde yapılacak işlemin tutunması için çentikler atılır. İşlem sonrasında tırnaklar tozdan arındırılır. Bu işlem sonrasında primer uygulaması yapılır. Primer seçimi tırnak yapısına uygun şekilde yapılmalıdır. Primer 30 saniye sürede kuruduktan sonra diğer aşama olan bazkat uygulamasına başlanabilir. Bazkat seçimi yapılırken de tırnak plağının yapısına göre seçim yapılmalıdır. Bu sayede kalıcı ojenin kalıcılık süresi uzatılabilir. Burada malzeme seçimi de işlemin kalitesi ve dayanıklılığını belirleyecektir. Tırnak dipleri ve etlere değmeden bazkat uygulaması yapılmalıdır. Etlere değmesi halinde hava alacağından yine kalıcı ojede soyulmalar gerçekleşecek ve bu da kısa ömürlü olmasına sebep olacaktır. Bu aşama sonrasında UV işlemine geçilir. 60 saniye kuruttuktan sonra kalıcı işlemine geçilebilir.

Tüm bu aşamalar zincirleme olarak doğru şekilde uygulandığında ancak uzun ömürlü ve kaliteli bir kalıcı oje çalışmasından söz edebiliriz. İşlem kalitesinin artması için de malzeme kalitesi ve seçimi oldukça önemlidir. Tüm aşamalarda uygulanan katmanlarda, tırnak yapısının kırılgan yada sert olması gibi özelliklerine bağlı olarak analiz yapmak önemlidir. Esnek yapıdaki tırnaklar için sert bir malzeme, sert yapıda bir tırnak için de esnek yapıda bir malzeme kullanılarak aradaki denge sağlanabilir.

Kalıcı oje katmanı uygulanırken elbette her uzmanın farklı teknikleri bulunmaktadır. Eğitim içeriğinde bir kaç teknik hakkında teorik ve pratik bilgiler aktarılmaktadır. Kursiyerler farklı teknikleri öğrenerek ve deneyimleyerek kendi uygulama tekniklerini oluşturabilirler. Kalıcı oje uygulaması sırasında ince bir katman olarak uygulamaya dikkat edilmelidir. Bunun sebebi içten yani alt katmanlardan itibaren kuruyabilmesini sağlamaktır. Öncelikle ince fırçayla titizlikle kenar çerçeve geçilmelidir. Acele etmeden ve doğru uygulamayı kaliteli şekilde yapmak doğru bir uygulama olacaktır. Taşma gibi durumlarda çubukla kenarlardan geçilebilir. Üzerine UV kurutma işlemi yapılabilir. Ojelerin pigment oranlarına göre rengin netliği ve kuruma süresi değişkenlik gösterebilir. Kalın bir katman sürmek yerine öncelikle her zaman kalıcı oje ince katmanlar halinde sürülmeledir. Tüm bu süreçlerde tırnakların üzerine toz yapışmaması da görünüm açısından önemli olacaktır. Talep edilen renge bağlı olarak yine ince bir katman halinde çift kat uygulama da yapılabilir ve her katta UV ile kurutma yapılmalıdır.

Kalıcı oje rengi uygulandıktan sonra topkat işlemine geçilebilir. Bu aşama yapılan tüm işlemi koruma altına alır ve parlaklık verir. Pek çok topkat seçeneği de bulunmakta olduğundan yapılan modele ve müşterinin zevk ve tercihlerine göre topkat seçimi yapılabilir. Yine topkat aşaması da ince bir katman halinde uygulanır. Mutlaka her işlem sonrasında çubukla ete değen kısımlar varsa temizlenmesi, çalışmanın kalitesi için yardımcı olacaktır. Topkat sonrasında da yine UV ile kurutma yaptıktan sonra uygulama tamamlanmış olacaktır.

Eğitim Hakkında

MEB onaylı 3. Seviye Manikür Uygulayıcısı (Manikürist) Kurs Programımızın teorik eğitim süresi 48, uygulamalı eğitim süresi ise 142 olmak üzere toplam 190 ders saatidir.

Seba Güzellik Akademisi olarak manikür uygulayıcısı eğitim programında manikür, pedikür, protez tırnak ve kalıcı oje işlemlerinde alanında uzman kişiler  yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Manikür; el ve el tırnaklarının daha güzel ve bakımlı gözükmesi için yapılan bir işlemdir. Parmaklarda biriken ölü derilerin yok edilmesi, tırnağın şekillendirilmesi ve nefes aldırılması manikürün temel esaslarıdır. Bunun yanı sıra nasır, batık alma, tırnak mantarı gibi el ve tırnak sağlığı konularında da maniküristler etkin bir rol oynamaktadır.

Pedikür ise aynı işlemlerin ayak için uygulanış şeklidir. Ayak tırnaklarının bakımı, hastalıklara yönelik koruma yöntemleri, çatlakların ortadan kaldırılması, deri sertliğinin önlenmesi gibi süreçler iyi bir pedikür uygulaması ile gerçekleştirilmektedir.

Günümüzün en trend uygulamalarından biri olan protez tırnak  ve kalıcı oje uygulamaları uzun vadeli şık ve bakımlı tırnaklara sahip olmak için vazgeçilmez bir yöntemdir. Güzel bir protez tırnak işlemi için önce doğru bir manikür yapılması gerekmektedir. Bunun için de teknik bilginin ve el pratikliğinin sağlanması önemlidir. Bu doğrultuda kursiyerler, pens tutma, tırnak törpüleme, tırnak etlerinin yapısı, elleri tahriş ve tahribata yönlendiren faktörler hakkında da bilgi edinmektedirler. Ayrıca kurs boyunca müşteri karşılama ve uğurlamaya yönelik davranışlar ve nezaket kuralları gibi detaylar da eğitmenler tarafından kursiyerlere aktarılmaktadır.

Manikür Uygulayıcısı Kursu Manikür Uygulayıcısı Kursu

Manikür uygulayıcılığı eğitiminde kursiyerlerimize tüm profesyonel ürünler, cihazlar ve teori eğitimlerinde kullanılan konu kitapları akademimiz tarafından temin edilmektedir.

İşlemde kullanılan pensler, makaslar her kullanımdan sonra sterilizasyon işlemine tabi tutulup öğrencilerimize kullanıma uygun olarak verilmektedir. Ek bir ürün/malzeme talebi söz konusu değildir. 

Seba Güzellik Akademisi Ustalık belgelerini almış ve kendi tırnak stüdyosunu açmak isteyen yeni girişimcilere güzellik sektörünün sırlarını öğreterek yüksek gelirli iş garantisi sunmaktadır. Kendi iş yerlerini açmak isteyen kişilere makine ve ekipman tedariğinde yardımcı olarak başarılı ve yüksek karlı kazanç elde etme metotlarını, müşteri ilişkilerini ve pazarlama tekniklerini öğretmektedir.

Manikür Uygulayıcısı Kursu Program içeriği

Teori

Deri yapısı ve hijyen

Deri yapısının türleri, katman bilgileri, kişisel olarak cilt tiplerinin farklı olmasından ötürü cilt analizini sağlıklı yapabilme ile deri yapısına bağlı olarak normal ve hassas hijyen konularına ilişkin detaylar verilecektir.

Tırnak yapısı ve anatomisi

El ve tırnak yapıları da kişiden kişiye değişmekte olduğundan tırnak yapısının iyi analiz edilmesi, uzama şekli, varsa problemleri yada yapıya bağlı olarak öngörülen problemlerinin uygulama öncesinde doğru şekilde değerlendirilmesi, uygulama sırasında beklenmedik bir durum olmasının da önüne geçecektir.

Tırnağın şekilleri ve oranları

Manikür uygulamasının pek çok çeşidi bulunmaktadır. Gerek kullanıcı talebi gerekse yapısal uygunluğa göre farklı tırnak şekilleri yapılabilir. Tabii her bir uygulama şeklinin de hem eller hem de tırnak yapısıyla uyum göstermesi için bazı oranlara sahip olması gerekir. Eğitim içeriğinde tüm bu şekiller, doğru oranlamanın nasıl yapılacağı konusunda detayları öğreneceksiniz.

Manikür çeşitleri ve özellikleri

Mesleğin belki de en keyifli kısmı olan manikür çeşitleri konusunda tüm seçenekleri, uygulama tekniklerini, hangi tırnak yapısına hangi çeşidi uygulamanız gerektiğini en ince detayına kadar bu içerikte öğreneceksiniz.

Tırnağın hastalıkları

Çeşitli hastalıklar, bakım eksikliği, cilt ve tırnak yapısı yada darbelere bağlı olarak tırnaklarda da bazı hastalıklar olabiliyor. Bu hastalıkların neler olduğuna dair detayları eğitimimizde öğreneceksiniz ve böylece uygulama sırasında bilinçli bir şekilde analiz yapabilir ve hastalığı da tespit edebilirsiniz.

Alet ve çalışma alanı dezenfeksiyon ve sterilizasyon

Kullanılan cihazlar ve çalışma sırasında kullanılacak tüm ekipmanların her kullanımdan sonra ve ayrıca düzenli olarak temizlenip dezenfekte edilmesi gerekir. Tırnak alanında çalışırken gerek kullanılan cihazların hijyeni gerekse kişisel hijyen konusuna dikkat edilmezse maalesef alerjik durumlar ve enfeksiyonlar görülebilir. Bu olumsuz durumlar yalnızca uygulama yapılan kişi için değil, aynı zamanda uygulayıcı için de risk yaratmaktadır. Bu yüzden hem uygulama bölmesinin hem de uygulamada kullanılacak tüm araç gereçlerin sterilizasyon işlemleri titizlikle yapılmalıdır.

Malzeme ve ekipmanlar

Uygulamalar sırasında kullanılan ve her biri farklı bir işlemin yapımına olanak sağlayan tüm el aletleri, cihazlar, cihazları steril hale getirmek için kullanılan ekipmanları tanımak, doğru uygulamayı doğru gereçle yapmak açısından önem taşımaktadır. Bu cihazlar, sarf malzemeleri ve hijyen ekipmanları hakkında tüm detayları öğreneceksiniz.

Protez tırnak uygulama teknikleri

Manikür işlemi dışında protez tırnak hazırlığı, doğru şekillendirme, doğru uygulama ve nail art çalışmalarına dair tüm yapım süreçleri hakkında bilgi edineceksiniz.

Uygulama

Klasik ve kuru kombi manikür ve pedikür

Manikür-pedikür uygulamaları için hazırlık süreci, bakım işlemi, ana işlem süreci ve uygulamanın A’dan Z’ye doğru aşamalarının nasıl olması gerektiğine dair bilgileri edineceksiniz.

Kalıcı oje kusursuz uygulama

Kalıcı oje uygulamasında doğru sıralama ile kusursuz uygulama işlemi, uygulanan kişiye kullanım rahatlığı ve uzun ömürlü uygulama sağlamak için yapılması gereken işlemler ve detayları hakkında teorik ve pratik bilgileri edineceksiniz.

Protez Tırnak Kursu İzmir

Tırnak güçlendirme 

Tırnak yapısına bağlı olarak kişinin yaşadığı kırılma, bükülme, zayıf yapı ve sağlıksız renk görünümleri gibi durumların nedenlerine bakılarak, doğru tırnak bakımı ve uygulamalarla tırnak güçlendirme uygulaması detaylarını öğreneceksiniz.

Çatlak tırnak tamiri

Kalıcı oje ve protez tırnakta kullanıma bağlı olarak oluşan giderilebilir durumların neler olduğu, orijinalinden uzaklaşmadan tırnak tamiri detaylarını öğreneceksiniz.

Protez tırnak alt kâğıt şablon, üst kağıt şablon, tips tekniği

Protez tırnak uygulamasını kişinin el ve tırnak yapısına uyarlayabilmek için şablon hazırlama ve hazırlık tekniklerinin öğrenilmesi.

Jel ve polijel tekniği

Jel tırnak ve polijel tırnak uygulamalarının, uygulama teknikleri ile diğer uygulamalardan farklılıkları hakkında tüm detaylar ile jel tırnak ve polipel tırnak tekniği uygulama aşamalarını öğreneceksiniz.

Kalıcı oje veya protez tırnağı makine ile çıkartma işlemi 

Kalıcı oje uygulaması ve protez tırnak uygulamasında uygulama renk yada şekil değişimi için özel araçlar kullanılarak kalıcı oje silme yada protez tırnak çıkarma yapılabilmektedir. Bu işlemler sırasında tırnak dokusu ve yapısına zarar vermemek de elbette oldukça önemli bir konudur. Makine yardımıyla kalıcı oje ve protez tırnak çıkarma işlemi nasıl yapılır, makine kullanım detayları için bilgileri edineceksiniz.

Basit ve hızlı yapılan dizaynlar

Pek çok sektörde olduğu gibi manikür uygulamada da bazı pratik ve hızlı uygulamalar oldukça fazla tercih edilebilmektedir. Bun hizmeti en doğru şekilde vermeye hazır olmanız için pratik uygulama teknikleri ve hangi durumlarda uygulanabileceğine ilişkin detayları öğreneceksiniz.

Manikür Uygulayıcısı Sertifikası

Bu kapsamlı eğitim programına katılarak teorik bilgilerin tamamına hakim olabilir ve gerçek uygulamalar ile pratik yapma imkanı da bulabilirsiniz. Kurs programını başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz MEB Onaylı Kurs Bitirme Belgeleri’ni alarak, bu alanda çalışmaya başlayabilirler. Bu alanda kariyer sahibi olmak isteyen herkesin mutlaka Meb onaylı kurs bitirme belgesine ihtiyacı olacaktır. Kursu başarıyla tamamlayanlar güzellik merkezlerinde, spa merkezleri ve otellerin bu alandaki bölümlerinde çalışabilecekleri gibi kendi işletmelerini açarak da manikürist olarak hizmet verebilirler.

Protez Tırnak Kursu Fiyatları

Protez tırnak alanında iş sahibi ya da kariyer sahibi olmak için öncelikle gerekli teorik ve uygulama bilgileri edinebilmek için kapsamlı bir kurs - eğitim programına kayıt olmak gereklidir. Kurs araştırırken kurs programının eğitim içeriği, gerçek uygulamalara yer verip vermediği, eğitmen kadrosunun deneyim ve donanımı, kurs sonrasında edineceğiniz sertifika gibi pek çok detayla birlikte, kurs fiyatlandırmaları hakkında da bilgi almanız gerekir. Türkiye genelinde çeşitli eğitim kurumlarında bu kurs için elbette farklı fiyatlandırmalara ulaşılabilmektedir. Bu fiyatlandırmalar kursun içeriği, kursiyerlere sağlanan materyaller, kurumun bu konudaki deneyimi, eğitmen kadrosunun konuya hakimiyet ve yeterliliği, kurs sonrasında edinilecek sertifikanın meslek edinmeye katkısı gibi çeşitli kriterlere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Protez tırnak gibi el becerisi gerektiren, hassas mesleklerde çalışmak için bu konuda alınması gereken teorik bilgiler kadar, kursiyerlerin gerçek uygulama yapabilmeleri için gerekli materyal ve ortamın sağlanması da önemlidir.

Meb Onaylı Protez Tırnak Kursu

Protez tırnak uzmanlığını meslek olarak seçmek, çeşitli güzellik merkezlerinde çalışabilmek yada kendi merkezinizi açabilmek için gereken eğitimleri almakla birlikte MEB onaylı bir kurs bitirme sertifikasına da sahip olunması mecburidir. Seba Güzellik Akademi ile, kurs programı sonrasında MEB onaylı protez tırnak uygulayıcısı sertifikasına sahibi olmaya hak kazanabilir ve bu sayede ister kendi merkezinizi açabilir, isterseniz de bir güzellik merkezinde işe başlayabilirsiniz.

Protez Tırnak Kursu İzmir

Protez tırnak kursu, kariyerinizi şekillendirmek ve kazançlı bir gelecek oluşturmak için mükemmel bir fırsat. Protez tırnak eğitimi, sektördeki son trendleri yakından takip ederek donanımlı bir uzman olmanızı sağlayacak. Uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşen bu kurs, hem teorik bilgileri hem de pratik deneyimlerle becerilerinizi pekiştirmenize yardımcı olmaktadır. Protez tırnak kursu, güzellik sektöründe başarılı bir kariyer yapmanız için vazgeçilmez bir adım olarak önünüzde duruyor. Siz de güzellik dünyasında iddialı bir yer edinmek ve talep edilen bir beceri kazanmak için hemen kayıt olabilirsiniz.