Yüzünüze Uygun Kaş Şekli Nasıl Olmalıdır?

Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.
Yüzünüze Uygun Kaş Şekli Nasıl Olmalıdır

Yüz şekline en uygun olan kaş modellerinin belirlenerek uygulanması, yüzün sahip olduğu estetiği arttırma noktasında en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Daha güzel ve yüz ile uyum sağlayacak olan bir kaş şekli kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Öte yandan kaş şekli yüzün daha kusursuz bir görünüm elde etmesi noktasında da büyük bir etki göstermektedir. Çünkü yüz tipi ile uyum sağlamayan kaşlar, sizi olduğunuzdan daha farklı görünmek gibi sorunlarla karşı karşıya bırakır. Alanında uzman personeller tarafından belirlenerek uygulanan kaş modelleri bakışlara çok daha anlamlı bir ifade kazanılmasına yardımcı olurken aynı zamanda da yüz hattının daha belirgin olmasına imkân tanır. Bu sayede de bakışlar derinlik kazanır ve gözler ön plana çıkarak dikkat çekici bir hale gelir. Ancak bu noktada belirlenecek olan modelin yüz şekli ile bir uyum içerisinde olması gereklidir. 

İnsanların sahip oldukları yüz şekilleri ve aynı zamanda da fiziksel özellikleri birbirinden farklıdır ve dolayısı ile bu yüz tipleri ile uyum sağlayacak olan kaş modelleri de aynı olmayacaktır. Dolayısı ile bir başkasında gördüğünüz kaş modelinin yüzünüzde iyi duracağını söylemek kesinlikle mümkün değildir. Bu nedenden ötürü de öncelikle bir uzman desteği ile en uygun kaş modelinin belirlenmesi ve ardından kullanılmaya başlanması gerekir. Bu noktada kurumumuz bünyesinde alanında uzman ve tecrübe sahibi kişilerden seçilerek titiz bir şekilde oluşturulmuş olan kadromuzdan destek alabilirsiniz. Yapılacak olan profesyonel işlemler sonucunda yüz tip ve şeklinize en uygun olan kaş modelini kolaylıkla öğrenebilir ve size en uygun olanın yine uzmanlarımız tarafından son derece titiz bir biçimde uygulanmasını sağlayabilirsiniz. 

Kaş Şeklinin Önemi

Yüzümüzün önemli ve bir o kadar da dikkat çeken bir parçası olan kaşların şekli de çok büyük bir önem taşımaktadır. Kaşlar yüzdeki görünümü dengelerken aynı zamanda da gözleri çerçeveleyerek dikkatleri üzerine çeker. Bu nedenden ötürü kaş şeklinin yüz ve görünüm üzerinde sahip olduğu etki oldukça fazladır. Bu noktada esas ve önemli olan yüz özelliklerine ve yüzde sahip olunması istenen etkiye göre uygun bir kaş şekli seçmektir. Çünkü daha doğal bir görünüm için tercih edilmesi gereken seçenekler farklı, yüzü daha yumuşak göstermek için tercih edilmesi gerekenler farklıdır. Öte yandan uygulamayı yapacak olan kişinin de gerekli niteliklere sahip, tecrübe sahibi ve donanımlı olmasına da özen gösterilmesinde fayda vardır. Aynı zamanda da kaş seçimi esnasında destek alınması uygulamanın sonucundan memnun kalınması ve kullanım kolaylığının sağlanması açısından gerekli olmalıdır. Çünkü aksi halde ortaya çıkan görüntüden memnun olmayabilir ve durumu telafi etmekte zorlanabilirsiniz. Tüm bunlar göz önüne alındığında kurumumuz bünyesinde hizmet veren uzman ekip arkadaşlarımızın sizlere ihtiyaç duyduğunuz yardımı sağlayacağına güvenebilir ve detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

İnce Kaş Modelleri

İnce kaş modelleri pek çok kişinin severek kullandığı ve yoğun ilgi gösterdiği modeller arasında yer alır. Ancak bu kaş modelleri yapılarından kaynaklı olarak şekil vermeyi biraz daha zor kılar ve kaş üzerindeki hataları da daha çok belli eder. Bu noktada ince kaş seçeneklerini tercih etmeyi düşünen müşterilerimizin daha modern bir dokunuş için düz forma sahip bir yapıyı tercih etmelerini önermekteyiz. Öte yandan da kullanımları esnasında mümkün olduğu kadarı ile az müdahale etmeye özen göstermeleri de yine aynı şekilde bir gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. İnce kaş modelleri özellikle küçük bir yüze sahip kişiler için tercih edilirken aynı zamanda oldukça da memnun kalınmaktadır. Bu noktada özellikle minyon tipli yüz hatlarına sahip kişiler için ince kaş modellerinin tercih edilmesi doğru bir seçim olacaktır. Yuvarlak yüze sahip olan kişilerin de kalın kaşların aksine ince kaş modellerini kullanmaları yüz şekillerine daha uygun olacaktır.

Ten ve saç rengi kaş modeli seçimi sırasında göz önüne alınması gereken noktalar arasındadır. Açık ten rengine sahip ve yine aynı şekilde açık renkli saçlara sahip kişiler açısından bu kaş seçenekleri daha tercih edilebilir bir yapıya sahiptir. Bu noktada kişilerin tüm bu önemli detayları göz önüne alarak karar vermeleri oldukça zor olacağından ötürü bir uzmandan destek alınması daha sağlıklı bir sonuç elde edilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Kalın Kaş Modelleri

Kalın kaş modelleri, tercih edilirliğini her daim koruyarak son derece memnun kalınan modeller arasında olma özelliğine sahiptirler. Bu modeller doğallığa önem gösteren ve doğallıkla ön plana çıkmak isteyen kişilerin ilk tercihi olmaya devam etmektedir.  Kavisli modellerin ise kalın kaşlara uygulanması daha doğru olduğundan ötürü seçenek olarak geniş bir yapıdadırlar. Bu kaş seçenekleri yarım ay formunda olan ve hafif yukarıya doğru kalkık duracak şekilde uygulanan modellerdir. Uygulama esnasında kaşlar, kaş kemiğinin alt bölgelerine doğru incelir ve bu kısımda keskin bir çıkış, köşe bulunur. Bu köşe olan kısım bazen çok sivri gelirken bazen de daha yumuşak bir şekilde ilerler. Bu durumda göz önüne alınan kıstaslar ise kişinin yüz hatları başta olmak üzere sahip olduğu fiziksel özelliklerdir. Kalın kaşlar üzerine uygulanan kavisli yapıda incelme gibi bir durum söz konusu değildir aksine bu gibi modellerde önemli ve göze çarpacak olan kavis bölgesini belirginleştirmek öte yandan da kaşın dümdüz ilerleyen formuna hareket katılmış olmasıdır.  Kalkık, kalın ve kavisli kaş modellerin yüze olduğundan sert bir ifade vermesi olasıdır. Bu nedenden ötürü de bu modellerin hatları yumuşak yüzlerde kullanılması daha sağlıklı ve bir o kadar da güzel sonuçlar verecektir. Oval, kalp ve yuvarlak yüz hatlarına sahip kişiler için bu kaş modelleri oldukça uygun olacaktır.

Makyaj Nasıl Yapılır? blog yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Düz Kaş Modelleri 

Son zamanların en tercih edilenleri arasında yer alan ve sıklıkla kullanılan düz kaş modelleri oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bu modelleri uzun yüz tipine sahip olan kişilerin tercih etmesi daha sağlıklıdır ve estetik bir görüntü sağlanır. Ancak bu noktada dikdörtgen veya uzun yüz şekline sahip kişilerin kaşlarını kavisli olacak şekilde yaptırmamaları büyük önem taşımaktadır. Bu durumun temel sebebi kavisli kaş şeklinin yüz hattını daha uzun göstermeye yol açmasıdır. Bunun yerine yüz hattını daha kısaltmak amacı ile kaşların daha çok düzleştirilmesi güzel bir görünüm yaratacaktır. Öte yandan düz kaşlarda doğal bir görünüm elde etmek isteyen kişilerin kalın düz kaş seçeneklerine yönelmeleri bu noktada yardımcı olur. 

Kavisli Kaş Modelleri

Son dönemlerin en popüler ve ilgi gören kaş modelleri arasında yer alan kavisli kaş seçenekleri, aradığınız kaş tasarımı olabilir. Genellikle bu kaş modelleri en çok yuvarlak ve kare yüz şekline uygun olarak görülmekte ve yine bu kişiler tarafından tercih edilmektedir. Yuvarlak yüz hatlarını daha köşeli ve belirgin göstermek isteyen kişilerin kalkık kaş modellerinden birini tercih etmeleri son derece etkili olacaktır. 

Kalkık Kaş Modelleri

En çok kullanılan ve memnun kalınan modeller arasında yer alarak her daim gündemde olan kalkık kaş modelleri kolay bir kullanıma açıktır. Bu kaş modellerini kavisli kaşlarda olduğu gibi özellikle yuvarlak yüz hatlarına sahip kişilerin kullanması güzel bir görünümü açığa çıkartacaktır. Aynı zamanda kalp yüz şekline sahip olanlar, yuvarlak ve oval yüzlüler de yine kalkık kaş modellerini deneyerek yüz şekillerine en uygun olan kaş modelini bulma imkânını elde edebilirler. Ancak bu seçeneklerin kişiye daha ciddi bir görünüm kazandıracağını unutmamak gereklidir. Bu noktada alanında uzman ekibimizden alacağınız desteğe güvenebilir ve kendinize en uygun olan kaş modelini bulmanız adına yardımcı olacağımıza emin olabilirsiniz.

Blog